Ирина

Визначити фальшиву монету (важчу за справжню) з 15 монет менш як за 4 зважування.

Потрібно описати алгоритм розв’язання задачі блок-схемою

Игорь Балицкий

розкладаємо 3 кучки по 5 монет
1зважування

2 кучки по 5

якщо рівно то 3кучка, . якщо одна кучка важча то берем її

2зважування

берем 4 монети із 5, і кладем по 2 штуки на кожну шальку терезів

якщо рівно то 5-та монета фальшива, якщо ні то берем важчу пару монет і зважуєм

третє зважування дає нам важчу монету

Iogan Fon-Klyugenau

В условии нигде не сказано про то, что вес монет (или номинал) их одинаков.
А поэтому, ни при каких условиях, памятуя о этой тонкости, нельзя определить фальшивую монету менее чем за 4 взвешивания.