Ол
Оля

домашняя работа английский

Complete the conversation. Use the present perfect and the words in brackets.
Sarah: Hi Angus! How's your holiday?
Пример: Angus: Fantastic. London is the best city I've ever visited (ever/visit). Пропустим немного деалога
Angus: No. In fact, I....(never/be) to England before. But I love it here. Everything's brilliant - but it's a bit expensive. Dad's a bit shocked - he....(never/spend) so much in three days before! And tonight we're going to the theatre, and then to a Japanese restaurant.
Sarah: Japanese? Oh right. ..you....(ever/eat) Japanese food?
Angus:Yes, lots of times. It's delicious.
Sarah:Ok. Well, I ...(never/try) it, but I believe you! Ok, have a good time tonight Angus.
Angus: Thanks - I will! Bye Sarah.

Роман

Готовые школьные задания https://yadi.sk/d/QlorGdw2bysbS
Смотри тут