Екатерина Кирьянова

Переведите пожалуйста с английского на русский. (можно без переводчика, пожалуйста)

Я живу в городе Кременки. Наш город не большой. Но в нем есть много достопримечательностей. На пример: памятник Екатерине Романовне Дашковой и парк имени Захаркина. Живу я в доме. На улице Дашковой. Дом двенадцать. Люди в нашем городе встречаются разные. Я очень горжусь тем, что живу в Кременках.

Да
Дашенька

Где же тут английский?
I live in the town Kremenki. Our town is not large. But there are many sightseeings in our town, for example, a monument to Ekaterina Romanovna Dashkova and the park named after Zacharkin. I live in the Dashkova street, house 12. You can meet different people in our town. I am very proud to live in Kremenki.

Сергей Агашков

I live in the town Kremenki.
Our town is not big.
There are a lot of sights in it, for example, a monument to Ekaterina Dashkova and Zakharkin Park.
I live in an apartment house (жилой многоэтажный или просто house).
My address is 12 (twelve) Dashkova Street.
The people are quite different in our town.
I am proud of my town Kremenki very much.

Наталья Васильева

я перевела всё готово!
I live in Kremenki. Our town is not big. But it does have a lot of attractions. For example: a monument to Catherine Romanovna Dashkovoj and park named Zaharkina. I live in the house. On the street Dashkovoj. House twelve. People in our city there are different. I am very proud that I live in Kremenki.