Татьяна Имамгулиева

Пожалуйста помогите перевести !!!P.s не переводчиком

In the period of England's industrialization Birmingham and Sheffield played the leading role in the creation of England's heavy industry. 2 England's best farmlands lie in the southeastern plains.3. Birmingham and some towns nearby will produce the new sorts of chemical products. 4. Agriculture was one of the largest and most important activities in England.

Алексей

во время английской индустриализации бермингем и шеффилд сыграли ведущую роль в образовании английской тяжёлой промышленности. 2. лучшие английские земли сельхозназначения находятся в юго- восточной равнине .3. бермингем и ещё несколько городов вокруг производят новые сорта химической промышленности. 4. сельское хозяйство было одной из самой огромной и важной деятельностью в англии.