Олеся Тимофеева

Пожалуйста помогите перевести очень нужно!!! P.s не переводчиком

1.In the period of England's industrialization Birmingham and Sheffield played the leading role in the creation of England's heavy industry. 2 England's best farmlands lie in the southeastern plains.3. Birmingham and some towns nearby will produce the new sorts of chemical products. 4. Agriculture was one of the largest and most important activities in England.

Servak

Это элементарные предложения, их и переводчик переводит нормально.