Zgtnz Dfdsfds

как объяснить американцу на английском.. . Завтра я иду на крестины. Я буду крестным для девочки

Татьяна Князева

Tomorrow I'm taking part in a Christian ceremony. I'm going to stand godfather to a baby girl.

A christening is a Christian ceremony in which a baby is christened and is made a member of the Christian church and is officially given his or her name.

Сергей Елькин

Tomorrow I am going to the christening party. I will be a god father

Виктор

I' m going for christening of one girl tomorrow. I'll be a godfather for her