Эрик

помогите перевести. очень надо

В будущем я хочу стать либо журналистом либо программистом.
Я хорошо разбираюсь в компьютерах и помогаю многим учителям, а так же пробую писать программы.
Но так же мне нравиться писать. Не важно, что это- книги или статьи, просто нравиться. У меня есть сообщество Бла-Бла в котором я пишу о жизни в интернете.

Владимир Соколов

In the future I want to become a journalist or a programmer.
I am good at computers so I help many teachers and I also try to write computer programs.
I am fond of writing. It doesn't matter whether to write books or articles, I simply love to do it. I have a virtual community ...where I write about the internet life.

Ivan Kirichek

если на английский то вот
In the future I want to become either a journalist or a programmer.
I'm good with computers and help to many teachers, as well as trying to write programs.
But just as I like to write. It does not matter that this is a book or an article, just like it. I have a community Blah Blah in which I write about life on the Internet.