Александр Князев

Помогите, пожалуйста, с ОДЗ по социологии. Туго до меня доходит это дело, что поделаешь)

Туго до меня доходит это дело, что поделаешь)
Пояснити на прикладах, як розраховуються три види вибірки (серійна, гніздова, квотна, - хоча можна вибрати й інші види по узгодженню із викладачем)». Основна вимога тут – розібратись у методі відбору опитуваних за кожним із цих видів і пояснити, скільки і яких людей треба опитати, наприклад, на даному факультеті перед виборами студдекана, щоби не опитувати всіх, але отримати точну (до 1% похибки) картину, скільки за кого голосуватимуть.

Jasur Umarov

Та чого тут довго пояснювати.. . Ось тобi треба рейтинг декана визначити. Береш всiх поровну - дiвок, хлопцiв, старшакiв, салаг - це тобi буде серiйна. А як у нього з рейтингом серед дiвчат-блондинок з 3 курсу? - це квотна. А коли начебто й поровну всiх але за якоюсь ознакою - наприклад, хто за нього голосував минулого разу, то гнiздова.