Надежда Телицына

помогите перевести на румынский язык плиз

мама- Почему я пришла, а все еще не убрано и посуда не помыта?
дочь- Ну мне прямо сразу нужно было все начать делать?
мама- А что все я должна делать? Сколько можно?
дочь- У тебя, что проблемы на работе или ты просто решила на нас сорваться?
мама- Как ты со мной разговариваешь? Что за повышенный тон?
дочь- Я не повышала тон, это просто ты ищешь к чему придраться.
мама- И это все я получила за то, что тебя воспитала?
дочь- Ты всегда работала, о каком воспитании идет речь?
И тут начался конфликт, который может просто быть бесконечным ...

Эгесихора Райская

mama de ce am venit, și încă nu curățate și vasele nu sunt spălate?
fiica-Ei bine, am avut imediat să înceapă toți fac?
Mama-Și tot ce trebuie să fac? Cât de mult poți?
Fiica-ai că problemele de la locul de muncă sau pur si simplu decis să ne rupe?
Ca o mamă, vorbești cu mine? Ce un ton ridicat?
fiica, nu am crește tonul, e doar sunteți în căutarea pentru ceva să se plângă.
mama-și acest lucru este tot ce am pentru ce te-a adus?
fiica, întotdeauna a lucrat, ce fel de educație vrei să spui?
Apoi, conflictul a început, care poate fi pur și simplu fără sfârșit ...

Denis Narovenko

mama de ce am venit, și încă nu curățate și vasele nu sunt spălate?fiica-Ei bine, am avut imediat să înceapă toți fac?Mama-Și tot ce trebuie să fac? Cât de mult poți?Fiica-ai că problemele de la locul de muncă sau pur si simplu decis să ne rupe?Ca o mamă, vorbești cu mine? Ce un ton ridicat?fiica, nu am crește tonul, e doar sunteți în căutarea pentru ceva să se plângă.mama-și acest lucru este tot ce am pentru ce te-a adus?fiica, întotdeauna a lucrat, ce fel de educație vrei să spui?Apoi, conflictul a început, care poate fi pur și simplu infinit