Наташенька Симакова

Кто знает Английский, переведите пожалусто! Переводчик не помогает!

New York City DJ and producer Brennan Green has carved his own little niche in dance music's leftfield—between his genre-bending DJ sets and releases on Modal, Balihu, and his own Chinatown imprint, it's hard to predict exactly what kind of otherworldly sonic experience he's about to cook up. On this exclusive Prepare to XLR8 mix, Green takes it to a whole 'nother level, largely ditching the house and disco sounds he's often associated with in favor of a lengthy psychedelic journey through downtempo, prog, funk, Krautrock, and other sounds on the outer reaches of the aural spectrum. With a protracted moment of silence dedicated to Michael Jackson segueing into a Bruce Springsteen re-edit, it's pretty clear that this isn't the average DJ mix. Prepare to XLR8 is an unusual journey, albeit one well worth taking.

Женя Белякова

Почему это переводчик не помогает? Google переводчик всё переведет. Кроме названий.