Наташа Разумова

Переведите текст с Русского на Английский

Помогите кто понимает в грамотном переводе и построении предложений.

Вот текст, извините за ошибки.

Привет, мое имя Артем Белов. Я Украинец. Я родился в 1994 году 7 марта. Живу в Херсоне с родителями, сестрой, дедушкой и домашним питомцем, его кличка Зевс, порода Амстафф. Я кадет, учусь в морском коледже, потому что люблю море и хочу быть моряком, в этой професии меня привлекает потушестве по многим странам. Мой любимый цвет белый, любимое число7, любимое блюдо это жареный поросёнок, любимый вид спорта тайский бокс, любимое направление в музыке рэп и рок, любимые фильмы "некогда не сдавайся" и "один дома", не гонюсь за деньгами и не считаю что деньги правят миром. Я занимаюсь спортом, люблю играть на гитаре, шлушать музику, ездить на мотоцыкле, водить автомобиль, весело проводить время с друзьями, играть в мяч со своим псом.

Денис Каримгулов, для тебя жыть с семьей которую любишь это херово? Ты просто даун

Дмитрий Кузнецов

Живу в Херсоне с родителями, сестрой, дедушкой и домашним питомцем, его кличка Зевс, порода Амстафф - настоящий ХЕРСОН (херовый сон)))

Stas Petrov

кто неуспел тот опоздал...

Наталия Цыганкова

Зарегистрируйся на "Моя школа. ком". Там есть онлайн консультации, пиши текст туда и учитель переведет (правда, надо будет подождать часик другой)

Алексей Карпов

Hello! My name's Artyom Belov. I'm from Ukraine. I was born on March 7, 1994. I live in Hersones with my parents, sister, grandfather and with my pet. Its name is Zevs. (про породу не знаю)) . I'm a cadet, I'm studying in maritime college, because I like sea and wanna be a seaman because of the posability to travelling to different countries. My favourite colour is white, favourite number is seven. My favourite dish is roasted pig. I enjoy going in for sport, espesially Thai boxing. I usually listen to such kinds of music as rap and rock. My favourite films are *never give up* and *himself at home*(неуверена правильно ли перевела название) . I don't think money run the world. I play the guitar, enjoy listening to music, drive the motorbike and car, hanging out with my friends and playing with my pet.

Михаил Fox

Hello, my name is Artem Belov. I am Ukrainian. I was born in 1994 on March 7. I live in Kherson with parents, the sister, the grandfather and the pet, his nickname Zeus, breed Amstaff. I am a cadet, I study in sea college because I love the sea and I want to be the seaman, in this profession I am involved by travel on many countries.My favourite color white, I like number 7, a favourite dish is a fried pig, a favourite sport Thai boxing, the favourite direction in music a rap and rock, favourite films "there is no time don't give up" and "Home Alone", I do not pursue money and I do not count that rule money the world. I go in for sports, I like to play a guitar, listen a music, to go by a motorcycle, to drive the car, cheerfully to spend time with friends, to play a ball with the dog.

Юлия Лапшина

Hello, my name is Artem Belov. I am Ukrainian. I was born in 1994 on March 7. I live in Kherson with my parents, my sister, my grandfather and a pet, his nickname Zeus, he is an Amstaff. I am a cadet, I study in a sea college because I love sea and I want to be a sailor. I like this profession because I will have an opportunity to travel to many countries. My favourite color is white, I like number 7, and my favourite dish is a fried pork, a favorite sport is Thai boxing, my favorite type of music is a rap and rock, my favorite films are "There is no time", "Don't give up" and "Home Alone".(уж очень часто употреблено слово favorite). I do not pursue money and I do not count that money rule the world. I do sports, I like to play guitar, listen to music, ride a motorcycle, to drive a car, cheerfully spend time with my friends, to play a ball with the dog.