Иван К

Помогите написать сочинения по английскому! точнее просто перевести правильно текст!

Привет, меня зовут Вероника. Сегодня я хочу рассказать вам о своей семье.
Меня зовут Маргарита. Мне 18 лет. Я учусь в институте на 1-ом курсе.
В моей семье 2 детей, включая меня. Моего старшего брата зовут Эдик. Эдику 20 лет. Он тоже студент. Эдик учиться на прагромиста. Также у нас есть домашнее животное. Это кошка. Ее зовут Соня.
Моему папе 43 года, он пенсионер. Моей маме 38лет, она военнослужащая.
Также у меня есть 2 бабушки. Они уже на пенсии. Они любят садоводство и проводят все свое время, выращивая картошку, помидоры и другие овощи.
Так Же у меня есть друзья. Это три мои лучшие подруги. Они очень веселые. Мы знакомы очень давно. Любим гулять и ходит за покупками.
Я люблю свою семью и друзей!

Евгения Ванькаева

Hi, my name is Veronica. Today I want to tell you about my family.
My name is Margarita. I am 18 years old. I am a student at the institute on the first date.
There are two children in my family, including me. My elder brother's name is Edward. Edwardis 20 years. He is also a student. Edward learns programming. We also have a pet. This is a cat. Her name is Sonya.
My father is 43 years old, he is retired. My mom is 38, she is a military servicewoman.
Also I have two grandmothers. They’ re retired. They love gardening and spend all their time growing potatoes, tomatoes and other vegetables.
I also have some friends. These are three of my best friends. They are very funny. We knew a long time ago. Like to walk and shopping.
I love my family and friends!