Олеся Сизова

помогите перевести текст на английский

у меня мало свободного времени. постоянно уроки, дела и хозяйство по дому. в основном в свободное время сижу за компом, играю на гитаре, пою песни, гуляю и разговариваю по телефону. мне нравится проводить свободное время с друзьями. обычно с ними мы смотрим фильмы, катаемся на коньках, разговариваем и смеемся.

Анютка Котлярова

I have little free time. I have only my homework and house chores. Mainly, In my free time I sit at the computer, play the guitar, sing songs, walk and phone . I like to spend my time with friends. Usually we watch films, go skating, talk and laugh together.

ДА
Дмирий Афоничкин

I have few free time. I'm allways in making lessons, homework and another deals. I usually seat with computer play guitar sing songs walk and talk telephone,when i have free time. Also i like to spend my free tome wiyh friends, we usually wach films, sking(найди в словаре это слово) speaking with each other and laughing