Юлия Двуреченская

Как правильно получить первый отпуск?

Стаття 79. "Кодекс законів про працю України" гласит: "Відпустка за перший рік роботи надається працівникам після закінчення одинадцяти місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.".

Стаття 10. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про відпустки" гласит: "Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.".

Вопрос:
1) все таки через 6 месяцев или 11 месяцев можно брать отпуск?
2) И в случае, если предприятие выдает отпуск через 7 месяцев, а работник хочет через 11 месяцев, как в законном порядке это уладить?

Denis Rus

Через 6 месяцев у вас возникает право на отпуск. Далее по вашему желанию и обоюдному согласию.

Александр Духнов

После 6 месяцев отпуск дается на 2 недели. Сотрудник может и не брать отпуск, его отпускные дни никуда не пропадут.