Marie Iskra

Пожалуйста помогите перевести с английского на русский. Интернет переводчик переводит не понятно.,

One other tool is the 'Aegis' Barricade Kit. This quick-deploying tool allows you to place boards on any surface or deploy them between two walls. It doesn't even need props. To use it, you need to position a board in a spot that is legal. The ghost will turn from red to green to let you know.

Нюся Крючкова

вырвано из контекста. так что лучше было скинуть побольше текста, тогда было бы ясней.

Ел
Елена

Это реклама набора для строительства баррикад.

И зачем вам баррикады?