Ал
Алия

Помогите пожалуйста перевести на русский: Ann and I wewr squashed close together but each clamped stiffly in a ...

Ann and I were squashed close together but each clamped stiffly in a separate world of anticipation. The sensation of waiting and the vastness of the sea and sky made the passage seem timeless.

Сергей Коновалов

Энн (Аня) и я были раздавлены вместе, но каждая зажата жестко в отдельном мире ожиданий.
Ощущение ожидания и обширность моря и неба сделали проход (переход) , кажется, вне времени.