Валентина

Как это перевести по нормальному

??The dean well remembered how met her for the first time - before library at the beginning of a year.This academic year was very important for Nellie Stepanovna.1 September, at the beginning of academic year, Litvinova brought together all first-year students in one of reading rooms of library where wanted to get acquainted with students closer. After the dean led with them fact-finding discussion and was going to leave, the girl of years of 17 approached to it, in the common clothes, shivering hands, and her thin hair were ineptly tied in a tail. Having raised on it scared gray-blue eyes, the girl uttered indistinctly a low voice, whether it is possible to be translated to it from group which strenuously studies English, in usual as it isn't sure of the knowledge. The dean having encouragingly stroked her on a shoulder, I promised to deal with it.

Алексей Чиженок

Дин хорошо запомнил как метамфитамин её в первый раз - до библеотеки в начале года. Этот академик-год был очень важдый для Нелли Сепановой. 1 Синтября в начале академик-год Литвинова окупирвоала вместе со студентами одно из четающих комнат бибилиотеки где они разыскиваются что бы acquinted (не очень понил) со студентами закрыться. После Дин лёг с его дискуссией и был пошел уйти, девушка около 17 лет без одежды с бритыми руками, и её редкие волосы были заплетены в косу. Имев поднятые испуганные серо-глубые глаза девочка имела и непонятный низкий голоз, погода позможна к переводу её из группы которая тоже учит английский, обычно как не уверен в знаниях. Дин имел её волосы и одобряюще гладил, я обещал разобраться с этим.