Юл
Юлия

Поправьте, пожалуйста, перевод с русского на английский

E-Economic Efficiency Index (e-EEI) is used to set the size of the actual online marketplace of potential Internet market, based on the assumption that the Internet infrastructure and environment by the use of the Internet economy is very linked to the potential size, which can reach the Internet economy.

Наталья Шолохова

E-Economic Efficiency Index (e-EEI) is used to set the size of the actual online marketplace of potential Internet market, based on the assumption that the Internet infrastructure and environment are linked with Internet economy,and from that relation we can judge what size can reach the Internet economy. хз че вы хотели сказать, постарался скомпоновать в связанное предложение, было типа набор слов