Лариса Михейкина

Помогите перевести латынь.

Hercules et Apollo

Hercules, Iovis filius, multos annos tyranno Eurystheo servivit. Tyrannus saevus multis laboribus Herculem impedivit. Hercules autem sine periculo omnes labores finivit. Ex oraculo enim Apollinis sic audivit : "Si labores tuos finiveris, Eurystheus te expediet. Multos annos tyranno servies. Chiron, centaurus praeclarus, te omnibus artibus erudiet. Leonis pelle corpus vesties. Si labores finiveris, Iuno iram suam molliet. Tum dea saeva te expediet".
Hercules Apollinis consiliis paruit et omnes labores finivit. Tum Iuno Herculem expedivit, vir enim fortis deae iram molliverat.

Ирина Лагутина

translate.google.com

Витаминка

Геркулес и Аполлон.

Геркулес, сын Юпитера, на протяжении многих лет, служил у тирана Эврисфея. Жестокий тиран многих трудов Геркулеса инвалидов. Без опасности всех подвигов Геракла, но он закончил свои дни. Ибо он мог услышать от оракула Аполлона, "Если ваша finiveris труд, Эврисфей выбраться самостоятельно. Тиран служить долгие годы. Хирон, кентавр известных дает указание всех искусств. Кожу Лео, тело орнаментом. Finiveris Если труды, Юнона, чтобы смягчить свой ​​гнев. Богини Тогда вы это удобно. "
Apollo планы и повиновались все подвиги Геракла себя. Тогда Геракл Juno целесообразно, для сильного смягчил гнева богини.