Прямицын Денис

Помогите, пожалуйста, с английским языком!: ) Перевод предложений с русского на английский

З. Ы. перевод с гугл-переводчика не предлагать, дабы сама могу сделать
Эта шляпа не ее.
Эти ручки не их, они мои.
Почему вы готовите сами?
Они часто приходят к нам.

Они часто рассказывают ему об этом.

Почему вы не ходите в магазин сами?

Это не ваши тетради, не так ли?

Что вы читаете с ним по вечерам?

Когда она позвонит ему?
Эта ручка не моя.

Я думаю, что они не его друзья.

Это ее книги, не так ли?

Вы хорошо знаете их?

Эти машины не наши.

Они не твои друзья.

Она все делает сама.
Мы рисуем эти картины сами.

Когда они обычно приходят к нему?

Дмитрий Зайцев

This hat not it.
These handles not them, they mine.
Why you prepare?
They often come to us.

They often tell it about it.

Why you don't go to shop?

It not your notebooks, isn't it?

What do you read with it in the evenings?

When she calls it?
This not my handle.

I think that they aren't his friends.

These are its books, isn't it?

You well know them?

These not our cars.

They aren't your friends.

It does everything.
We draw these pictures.

When they usually come to it?

Виктор

This hat is not it.These pens are not them, they are mine.Why do you prepare yourself?They often come to us.They often tell him about it.Why don't you go to the store yourself?It's not your notebook, isn't it?What you are reading with him in the evenings?When she calls him?This pen is not mine.I think that they are not his friends.This is her book, isn't it?You know them?These machines not ours.They are not your friends.She does everything herself.We draw these pictures themselves.When they usually come to him?