sky_2088

помогите перевести предложения на английский язык только без переводчика

Дети увлеклись делом заходили всё дальше и дальше в лес и заблудились. У них небыло еды. Они звали на помощь.

Их накормил старый егерь, высушил их одежду и поиог добраться до дому

Ольга Ковалева

The children were so carried away with what they were doing. They went deeper and deeper into the woods and finally got lost. They didn't have any food. They were calling for help. An old forest warden gave them some food, dried their clothes and helped them get back home.

Ольга Баранова

Children were fond of business came everything farther and farther into the wood and lost the way. They had no food. They called to the aid.

Ал
Александр

The children were distracted and walked deep into the forest where they got lost. They had no food. They called for help.