Уголовное право

имею право не прийти на суд? прохожу свидетелем. тяжкие телесные совершены группой лиц Украина

Стаття 70. Обов'язки свідка
Особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або судом як свідок, зобов'язана з'явитися в зазначені місце і час і дати правдиві показання про відомі їй обставини в справі.
Якщо свідок не з'явиться без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через органи внутрішніх справ в порядку, передбаченому статтями 135 і 136 цього Кодексу.
У випадку, передбаченому в частині 2 цієї статті, суд вправі також накласти на свідка грошове стягнення до половини мінімального розміру заробітної плати. Питання про грошове стягнення вирішується судом у судовому засіданні при розгляді справи, по якій свідок викликався. Воно може бути вирішено в іншому судовому засіданні з викликом цього свідка. Його неявка без поважних причин не перешкоджає розглядові питання про накладення грошового стягнення.
( Стаття 70 КПК України із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 6834-X ( 6834-10 ) від 16.04.84, N 8627-X ( 8627-10 ) від 20.03.85, Законом N 2857-12 від 15.12.92 )
Оксана Ганоцкая
Лучший ответ
Если была повестка и вы расписались в получении - только при наличии справки. Если в получении не расписывались и никто не знает, что вы извещены - можете сказать, что не знали о суде. А вообще при желании суда могут с милицией привести. Оно вам надо?
если повестка есть то там должно быть написаны статья за прогул суд. рабирательства и штраф
Анна Цапарина
Если есть уважительная причина, то можно не приходить, но перед этим необходимо известить об этом, и написать ходатайство о рассмотрении дела без Вашего участия, а так же предоставить справки о причине, по которой не можете явится в суд.