Стаття 70. Обов'язки свідка
Особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або судом як свідок, зобов'язана з'явитися в зазначені місце і час і дати правдиві показання про відомі їй обставини в справі.
Якщо свідок не з'явиться без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через органи внутрішніх справ в порядку, передбаченому статтями 135 і 136 цього Кодексу.
У випадку, передбаченому в частині 2 цієї статті, суд вправі також накласти на свідка грошове стягнення до половини мінімального розміру заробітної плати. Питання про грошове стягнення вирішується судом у судовому засіданні при розгляді справи, по якій свідок викликався. Воно може бути вирішено в іншому судовому засіданні з викликом цього свідка. Його неявка без поважних причин не перешкоджає розглядові питання про накладення грошового стягнення.
( Стаття 70 КПК України із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 6834-X ( 6834-10 ) від 16.04.84, N 8627-X ( 8627-10 ) від 20.03.85, Законом N 2857-12 від 15.12.92 )
Уголовное право
имею право не прийти на суд? прохожу свидетелем. тяжкие телесные совершены группой лиц Украина
Если была повестка и вы расписались в получении - только при наличии справки. Если в получении не расписывались и никто не знает, что вы извещены - можете сказать, что не знали о суде. А вообще при желании суда могут с милицией привести. Оно вам надо?
если повестка есть то там должно быть написаны статья за прогул суд. рабирательства и штраф
Если есть уважительная причина, то можно не приходить, но перед этим необходимо известить об этом, и написать ходатайство о рассмотрении дела без Вашего участия, а так же предоставить справки о причине, по которой не можете явится в суд.