У меня плохо со временами. . И вообще плохо с английским, кому не трудно помогите. Просто я хочу отправить письмо другу в другую страну. Мы с ним общались с разговорниками и прочем, но это было при встречах. Теперь я хочу отправить ему письмо.
Оригинал:
Недавно узнала, что у тебя есть девушка. Говорят слухи. Но мне стало так больно. Как предательство ...Теперь не могу, как прежде к тебе относиться. Ты мне нравился и нравишься, очень. Меня трогают за душу твои мысли и чувства. Но я не могу, почему-то, я не могу с этим смирится. И я чувствую обиду и смятение. Не могу больше нормально о тебе думать. Я постараюсь принять факт того, что ты можешь с кем-то встречаться. Ведь у меня самой есть любимый. И из-за того, что мое сердце волнуется из-за тебя, мне только хуже. Так нельзя ...
Перевод:
Recently learned that you have a girl. Tell hearings. But me it became so sick. As treachery... Now I can not, as before you to treat. You were pleasant and pleasant to me, very much. I am touched for soul by your thoughts and feelings. But I can, for some reason, I can with it will reconcile. And I feel offense and confusion. I can not more normally about you think. I will try to accept the fact of that you can meet someone. After all I have darling. And because my heart worries because of you, to me only is worse. So it is impossible...
Гуманитарные науки
Кто хорошо владеет английским проверьте перевод пожалуйста. И если не сложно, исправьте ошибки :))
I learned recently that you have a girlfriend. This is probably
only a rumour, but it makes me so sad. It is like a treachery...
Now I cannot treat you as before. I liked you so much, and I still like
you. Your thoughts and feelings touch me very deeply in my soul.
But now I cannot reconcile myself with your new passion. And I feel
offense and confusion. I cannot normally think more about you.
I will try to accept the fact that you can meet someone. After all, I also
have a darling. But since my heart is in trouble because of you, I feel
only worse. It is so cruel, you should not do that...
I heard you are cheating on me. Maybe it's just a rumour, but it's so painful. It's betrayal and now our relationships can't be as they were before. I like you, more than. Your dreams and feelings are touching my heart and my soul. But I can't, I can't accept the fact, that you cheated on me. I feel confused and offended. Can't normally think about you. I'll try to get used to this situation. Because I also have a person, I like, but my heart is bleeding and I feel worse because of it. It can't be so anymore...