Лингвистика

переведите на англ... или подскажите пожеланья на англ... то я плохо англ знаю..

спасибо за то что ты есть ! без тебя этот мир был бы не таким интересным! Удачи и счастья!
My Darling! My life would be fucking shit if you have died.. Be always ! .Why...?Because without you I anything....
Marat Sakhov
Лучший ответ
thank you for being in this world!
without you it would be much more boring!
good luck and be happy!
I'm glad that i have you in this world. This world wouldn't be so bright without you. Wish you all the best!
Take care! Good luck! xoxo
Thank you for what you are!
without you this world would not be so interesting!
Good luck and happiness!
This world would not be so interesting without you!

Это правильно.
третьяк, если вы не знаете английский, не отвечайте. все, что вы написали= полный бред.
WITHOUT YOU WORLD BORING And GRAY!! -ну где хотя бы глагол TO BE???
прочитала я где-то, что вы в Англии жили.. . видимо не помогло
thank you for that you are !
without you this world would be not such interesnym!
Success and happiness!
thank you that you there is - СПАСИБО ЗА ТО ЧТО ТЫ ЕСТЬ!
without you this world was not such interesting- БЕЗ ТЕБЯ ЭТОТ МИР БЫЛ БЫ НЕ ТАКИМ ИНТЕРЕСНЫМ!! !
Good luck and happiness- УДАЧИ И СЧАТЬЯ!! !
НО ЕСЛИ ВАМ ИНТЕРЕСНО ТО ВЫ МОЖЕТЕ ВОСПОЛЬЗОВАТЬСЯ МОИМИ ПОЖЕЛАНИЯМИ:
WITHOUT YOU WORLD BORING And GRAY!!-БЕЗ ТЕБЯ МИР СКУЧНЫЙ И СЕРЫЙ! !
YOU MOST(YY) CLASS (YY)-ТЫ САМАЯ (ЫЙ) КЛАССНАЯ (ЫЙ)
WITHOUT YOU ME And LIFE NOT ROAD!-БЕЗ ТЕБЯ МНЕ И ЖИЗНЬ НЕ ДОРОГА!
Beside US With YOU ONE HEART!!-У НАС С ТОБОЙ ОДНО СЕРДЦЕ! !
IF YOU UMRYOSHI- ME NO!!-ЕСЛИ ТЫ УМРЁШЬ- МЕНЯ НЕТ! !
IF YOU ZBOLEL I have DIED-ЕСЛИ ТЫ ЗАБОЛЕЛ- Я УМЕРЛА БЫ
YOU MY POLOVINKA WITHOUT WHICH ME WAS NOT!!-ТЫ МОЯ ПОЛОВИНКА БЕЗ КОТОРОЙ МЕНЯ НЕ БЫЛО БЫ! !

HEALTH!! And LITTLE MORE!!-ЗДОРОВЬЯ! ! И ПОБОЛЬШЕ! !
ТЕПЕРЬ Я БОЛЬШЕ И НЕ ЗНАЮ ЧТО ПОЖЕЛАТЬ ТО МОЖНО ПОСЛЕ ТОГО ЧТО я вам наговорила и переводила!!! !
Yura Yura