Лингвистика

Дайте кусочек текста на Украинском, но не такого чтоб русскоговорящий не знающий украинского сразу смог

перевести, то есть не такой чтоб 90 процентов русских слов там было, товарищ очень сильно выделывается что сможет все на свете с Украинского перевести! Спасибо!
Сонне бурчання із спальні змусило Ворона завмерти з високо піднятою над підвіконням ногою і затамувати подих. Злодій стояв у стійці богомола, і жоден сторонній погляд не почув би життя в цій застиглої фігурі, а тому ковзнув б байдуже повз.
Це був вищий клас, особливо якщо врахувати, що зробив він це з важезні мішком на горбу. Молодий злодій вже другий тиждень шарудів по графству Арлі. Він твердо вирішив відновити своє реноме в столичній гільдії злодіїв і треба сказати, був близький до успіху. Це прикордонне графство виявилося дуже багатим, і на хаті злодія, де він зупинився на постій, накопичилося вже стільки добра, що тріумфальний в'їзд до Арканар йому був забезпечений. Голова гільдії тепер просто зобов'язаний буде підняти фартового квартирного злодія в табелі про ранги на чергову сходинку і допустити до сходу - раді, на якому вирішувалися найактуальніші питання злодійський життя. Ще одна така нічка ...
Ночка виявилася не найбільш вдала. Це злодій зрозумів відразу, як тільки в отворі вікна, у якого він стояв, намалювалася волохата пика. Ніс картоплею, цікаві, усміхнені очі, в вишкірені зубах - ніж.
Якийсь час вони плескали один на одного очима. Першим отямився злодій.
- Вибач, - делікатно сказав він, огревая конкурента висмикнуті з мішка срібним свічником, - але я тут вже все обчистив.
- А-а-а!! ! -Погодився з ним конкурент, падаючи вниз.
Почувся глухий удар. Ворон висунувся з вікна. Близько копошаться на землі злодюжки метушилися дві його подільника. Такі ж волохаті. Єдина одяг, що прикрашала волохаті тіла невдалих грабіжників, складалася з коричневих шкіряних штанів, за якими Ворон їх і упізнав, хоча раніше йому з цими істотами стикатися не доводилося. У Арканаре, столиці гіпер, вони не водилися, а тут іноді проникали через кордон з темної сторони. Це був самий боязкий і злодійкуватий вид тролів, яких за формою одягу так і називали - Коричневі Штани. Іноді вони діяли поодинці, але часом виходили на полювання цілим племенем, особин по сорок-п'ятдесят штук, для набігів на селища, і тоді могли стати по-справжньому небезпечними для жінок, дівчат і маленьких дітей, що зустрічалися на їхньому шляху. Вони крали все підряд, грабували, гвалтували, могли навіть пустити в хід ножа, але варто було їм лише нарватися на десяток чоловіків, озброєних звичайними голоблями, як тролі кидалися врозтіч, забуваючи про видобуток, і тікали з усіх своїх волохатих лап, дикої охоплені панікою. При цьому залишали за собою такі аромати, що відразу ставало зрозуміло, чому злодюжки обрали такий специфічний колір для своїх штанів.
- Що?
- Де?
- Дізнався, де скарбниця? - Термосив подільника тролі.
У спальні знову завозилися. Пролунали стривожені голоси. На цей раз Ворон не став зображувати статую.
Він знав, в який момент треба починати робити ноги. На його думку, цей момент настав.
- Гей, мужики, лови!

Іван ФРАНКО

Ходить туга по голій горі,
Як туман по долині,
Сіє мрії й бажання свої
По широкій пустині.

Розлітайтеся, мрії мої,
Будякове насіння,
А де стрінете серце живе,
Запускайте коріння!

Запускайте коріння ціпке
Аж у серце до грунту,
Проти плісені, сну, мертвоти
Кличте духа до бунту.
Людмила Федотова
Лучший ответ
швидко кит разваруется.
С Рiздвом Христовiм!!!
Аваз Акрамов
У меня есть тупой украинско-русский словарь, в котором можно найти только переводы слов типа: велосипед - велосипед, автомобиль - автомобiль, житель - житель.. .
А вот "тендiтний", "чалапати", "чимчикувати" - таких там нету...
Знаю одно выражение, которое без знания украинского не переведёшь :)
"пiрнали по черзi" - это значит "ныряли по очереди".
Милович Лена
У Русі-Україні в Х ст. одиницею обліку податного населення і видом стародавнього податку був “дим”, який обчислювався за кількістю печей і димарів у кожному домогосподарстві. “Дим” замінила інша одиниця обліку платників княжої податі – “рало” (знаряддя оранки типу примітивного плуга) . Пізніше одиницею обкладання податком став плуг. Вона називалась “поплужне”.

За часів татаро-монгольського іга для визначення розмірів данини обліки людності проводились за вимогою татарських ханів. Такі обліки були проведені у 1245, 1257, 1259, 1273 роках. Їх проводили “обчислювальники” – спеціально призначені люди.

За часів Литовсько-Руської держави одиницею оподаткування, а отже й обліку платників податків, було “дворище”. Вона не мала сталого розміру і залежала від кількості вільних ƒрунтів навколо. З часом кількість незайнятих зменшилась, а потреба держави, навпаки, збільшилась, тому була введена нова одиниця обліку – “волока”. Згідно з “Уставом на волоки Господаря его милости во всем великом княжении Литовском” (1557 рік) , кожне селянське господарство діставало “волоку”, яка рівнялась 19,5 десятини.

Після остаточного закріплення союзу Литви і Польщі Люблінською унією 1569 року більша частина українських земель увійшла до складу Польщі, а в першій половині ХVІІ ст. вже майже всі землі, заселені українським народом, опинились у складі Речі Посполитої (крім Закарпаття та степів на схід від теперішньої Полтавщини) .

У Речі Посполитій з метою отримання інформації для податного обкладання проводились “люстрації” – періодичні описи державних маєтностей для визначення їхньої прибутковості, а також облік переважно сільського населення і то лише того, яке оподатковувалось та несло інші повинності.

Під час визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького вперше облік людності проводився українською державою. За наказом гетьмана у 1649 році на щойно звільненій від польського панування Україні був здійснений перепис козацького стану.

Після поділу України між Річчю Посполитою і Московією, який остаточно був закріплений Андрусівською угодою 1667 року, Правобережна Україна залишилась під владою Польщі, Лівобережна на правах автономії відійшла до Московії.