Лингвистика
переведите на английский, и пожалуйста не через обычный переводчик, знаю что много прошу, но все же...
вот текст "привет! я так долго ждала ваш ответ, и очень рада что наконец то его получила. Я сказала правду, и мне самой очень приятно говорить вам приятные слова. Как Таджикистан? он славится своей культурой, воспитанием поколений. Как вас там встретили? Как публика? Я уверена что там вам так же рады как и у нас!!! Что я могу о себе рассказать? или может быть о городе и стране? или о музыкальном колледже который вы посещали?! я буду очень рада вам рассказать все что вы захотите! а о себе я скажу только то, что была на вашем концерте и ушла в полном восторге! Учусь в Музыкальном колледже и видела и слышала как вы играли с джазовым оркестром. я жду от вас ответа)))"
Hello! I've been waiting for you reply for so long, and now I'm so happy to have recieved it! I'm absolutely sincere telling you this and I 'm myself happy to compliment you ( to bring good news) (в чем приятность слов заключается?: -)))) What about Tadzhykistan? It possesses great culture and experience of nurturing generations. How were you met there? Was the audience glad to see you? I'm sure those people were glad to meet you as it was in our country! If you're interested I can tell you about myself and my city and music college that you 've visited! So, I'd be glad to tell you about everything you'd like to know.So, what about myself...I just want to say that I've visited your concert and left it, being so excited! "I 'm a student of a music college and I saw and heard you playing with a juzz band. I'm looking forward to getting a message from you!
Hi! I've been waiting so long for your ancwer and so glad to have it at last. I told you truth and I'm glad to tell you pleasant words. What about Tajikistan? It famouce with it's culture and heritages of generations. How were you met there? I believe they were as glad to see you as we were!!! What should I tell you about myself? Or about my town and my country? Or about the music college you visited? I'll be happy to tell you everything you want! Now all I have to say is I was at your concert and I was admired! I am a student of the music college and I sow you playing there with the jazz band. Hope to hear from you soon)))
Слово answer пишется через s, а не через с) (первое предложение)