Лингвистика

Помогите перевести по английскому очень нужно!! P.s не переводчиком .

Content . The information you select and how you arrange that information depends on what you prefer and what is recommended for your field .You should consider the following topical areas. Identification. The first section should include your name, local address with zip code, and telephone number with area code. Try to use only one last (family) name. Your family name comes afren your first name (surname). Work experience. Use English translation, whenever possible, for the names of schools and companies. For example:University of the Anres SENA (National Vocational Training Center). You can arrange your work experience in two ways. Choose the one that presents your work experience better. Organize it: 1. By job or chronologically: List each job separately, starting with the most recent one and working backward. For each job, list dates of employment, name and address ( include city and country) of the business, position you held, job duties, and any special accomplishments. 2. By function:List the specific functions (fields of specialization or types of work, such as teaching / training, sales promotion, or personnel management ) you performed that are related to the job you want .Then, briefly describe the work you have done in each of these fields, without breking it down by jobs. Education: List your format education, including: names and addresses (include city and coutry )of schools, dates attended, degrees or certificates received, and your major subjects or areas of specialization. Military experience:List your U.S. military experience, if any . Include the branch and length of service and major duties. Personal background and interests:Include information about your knowledge of foreing languages; volunteer or recreational activities ; special ckills, such as typing, shorthand, or the ability to operate special equipment ; membership in pro-fessional organizations ; and publications, inventions, or patents.
Содержание . Информация, которую вы выберите и как вы договариваетесь, что информация зависит от того, что вы предпочитаете и что рекомендуется для вашей области .Вы должны рассмотреть следующие актуальные направления. Идентификацию. Первый раздел должен включать ваше имя, локальный адрес с индексом и телефон с кодом города. Попробуйте использовать только один последний (семейного) имя. Ваша фамилия происходит afren ваше имя (фамилия) . Опыт работы. Использовать Английский перевод, по возможности, названия школ и компаний. Например: Университет Anres SENA (National Vocational Training Center). Вы можете организовать Ваш опыт работы в двух направлениях. Выбрать ту, которая представлена вашему опыту работы лучше. Организовать: 1. На работу или в хронологическом порядке: список каждое задание отдельно, начиная с самого последнего и назад. Для каждого задания, список, Дата работы, название и адрес ( включая город и страну) , должность вы занимали, Должностные обязанности, и никаких особых достижений. 2. Функции: список конкретных функций (специализации или виды работ, такие, как Обучение / Обучение, стимулирование продаж или управления персоналом ) выполняется, относящиеся к работе, которую вы хотите .Затем, кратко опишите работу, которую вы проделали в каждом из этих полей, без breking его вниз на рабочие места. Образование: список ваших Формат образования, в том числе: наименования и адреса (включая город и страна )школ, срок обучения, степеней или сертификатов получили, и ваши основные темы или области специализации. Военный опыт: список вашего американского военного опыта, если таковые имеются . Есть филиал и стажа работы и основные обязанности. Личный опыт и интересы: есть информация о знании иностранных языков; волонтер или рекреационной деятельности ; специальные ckills, таких как машинопись, стенография, или возможность работы специального оборудования ; членство в ровные организаций ; и публикаций, изобретений или патентов
Ольга Говорухина
Лучший ответ
Vladimer Nikolaev попросила же не переводчиком)