Лингвистика
Исправьте ошибки пожалуйста) ИН.ЯЗ
I have in my hands your soul And i have under you control you can to be anywhere but i'm here and i'm see No matter that you told me No matter that you are see. Don't think about problems for you it's simply have a cup of tea. No matter that i love you No matter that it's true Don't think about me It is my pain for you it's simply summer rain
I have in my hands your soul
and I have you under control
you can be anywhere
but I'm here
and I see (наверное, I am watching - слежу? )
No matter what you told me
No matter what you see
Don't think about problems
for you it's just to have a cup of tea. (непонятно, что хотели выразить, если "для тебя это как выпить чаю" то так, а если "Для тебя это просто. Выпей чаю" - For you it's simple. Have a cup of tea)
No matter that I love you - здесь не годится, нужно It doesn't matter that I love you, или No matter how I love you
No matter that it's true - здесь не годится, нужно It doesn't matter that it's true
Don't think about me
It is my pain
for you it's just a summer rain
and I have you under control
you can be anywhere
but I'm here
No matter what you told me
No matter what you see
Don't think about problems
Don't think about me
It is my pain
for you it's just a summer rain
буду писать по русски, если сложно разобрать заранее прошу прощения
в 1 строке лучше звучит
ай хэв йор соул ин май хандс
2: если имеете в виду что тот человек под вашим контролем, то
энд ай хэв йу андер контрол
3: явная ошибка
йу кэн би энивер
4 нормально
5: неправльно сказано, эм и сии не сочетаются в данном контексте
продолжать? :-)
в 1 строке лучше звучит
ай хэв йор соул ин май хандс
энд ай хэв йу андер контрол
3: явная ошибка
йу кэн би энивер
4 нормально
продолжать? :-)