Лингвистика
Добрые мои Люди,решается моя судьба!!!!Помогите перевести граммотно,литературно на английский язык (см.вн)
Под Новый год мы все ждем чудес и волшебства. Все загаданное обязательно сбудется. А в моём сердце живет одно волшебство,это Ты. И я загадаю только одно желание-это Ты . Ты рядом и все прекрасно, и дождь и холодный ветер.Спасибо тебе за то,что ты есть на свете. Мое восхищение тобой безгранично. Целую тебя,моя сказка,моя мечта,мое долгожданное волшебство. Ведь все только впереди?
On New Year's Eve all of us wait for miracles and magic. All thought will necessarily come true. And in my heart there lives one magic, it You. And I will think only of one desire-it You. You nearby and all are perfect, both a rain and a cold wind. Thanks you that you exist. My admiration of you is boundless. I kiss you, my fairy tale, my dream, my long-awaited magic. After all all only ahead?
New Year's Eve - all miracles and magic... we wait for them, we hope. I'm sure our every dream will come true. I'll tell you that in my heart I have the one and the only magic - that's You. And You - the only wish I'll make. Pouring rain and piercing wind are wonderful to fell when you are by my side! Thank You for being in this World. I infinitely admire You. My dream, my fairytale, my long-awaited magic please, take the kiss I give. We have a longest road to go? Don't we?
Слушай, получилось сильно литературно и романтично. Надеюсь понравится. Удачи!!!!
A New Year Eve is always a time of magic and miracles. Everything, (that) you made a wish for, becomes true. But I have only one miracle in my hearth - it's You! The only wish I'm going to make - it's all about you. You are right beside me and everything is fine: even rain and a cold wind.Thank you for being in my life! My admiration for you is boundless.
Kiss you, my fairy tale, my dream, my long-awaited magic. We have everything before us. Haven't we?
(Thank you for being a part of my life. I’am happy you are in my life.) - Спасибо тебе за то, что ты есть на свете.
Under New year all of us we wait for miracles and magic. All thought will necessarily come true. And in my heart there lives one magic, it You. And I shall think only of one desire-it You. You beside and all are fine, both a rain and a cold wind. Thanks you that you are on light. My admiration of you is boundless. Kiss you, my fairy tale, my dream, my long-awaited magic. In fact all only ahead?
это правльно
возьми словарь