Лингвистика

Помогите перевести правильно текст на английский язык

Задали на английском найти самые странные профессии, нашла на русском, перевести не могу, так как не все слова знаю, а переводчик переводит не совсем достоверно. Помогите пожалуйста :)

Продавцы слез. В азиатских странах люди привыкли сдерживать себя, поэтому похороны обслуживают специальные плакальщики. Цены на услуги такого персонала выглядит приблизительно так: плач – 1 монета; плач с подвыванием – 3 монеты; надрывной плач с подвыванием и паданием на колени – 7 монет; рыдание с бытьем себя в грудь, разрыванием одежды и катанием по земле – 20 монет. Перед началом работы необходимо сдать тест на знание традиций, умение драматически рыдать и моментально успокаиваться.
Sellers of tears. In Asian countries, people are used to restraining themselves, so special mourners cater for the funeral. Prices for the services of such personnel looks like this: crying - 1 coin; crying with howling - 3 coins; tearing tears with howling and falling to his knees - 7 coins; sobbing with being in the chest, tearing clothes and riding on the ground - 20 coins. Before starting work, it is necessary to pass a test of the knowledge of traditions, the ability to weep dramatically and immediately calm down.
Марина Кашалапова
Лучший ответ
Sellers tears. In Asian countries, people are used to restrain themselves, so the funeral is served by special mourners. The prices for services of such personnel looks approximately so: crying - 1 coin; crying with howls - 3 coins; a crying cry with a howling and falling to his knees - 7 coins; sobbing with being ourselves in the chest, tearing clothes and skating on the ground - 20 coins. Before you start you need to pass a test of knowledge of the traditions, the ability to dramatically sob and instantly calm down.
Олег Норман
Володя Новиков это правильно?
Если тебе нужна помощь в переводе данного текста, то я могу посоветовать вот эти хорошие курсы английского http://oxford-school.com.ua