Лингвистика

Где можно найти русско-афганский переводчик онлайн (не важно, пушту или дари) ?

Отвечу коротко и ясно. Нигде.
Если знаете фарси, в чём я сомневаюсь, то немного будете понимать дари.
В гугле нет ни того, ни другого.
Вообще, это не такие сложные языки.
Если вам так срочно надо, могу только порекомендовать словарь русско-пушту-дари. Он и не самый лучший, но всё же. Авторы Лебедев, Яцевич и Конаровский.
Если знаете английский, в тырнете полно материалов.
А почему не важно пушту или дари? Это два совершенно разных языка.
Юлия Васильченко
Лучший ответ
зайди на гугл
google.ru
с верху кнопка
ЕЩЕ
и там
переводчик
и выстави языки с какого на какой
----
упс.. .
нет афганского
----
ближе чем это ничего не нашел
http://www.classes.ru/dictionary-russian-english-polit-term-776.htm
د پښتو پاڼی مینوالو ته سلامونه او نیکی هیلی زما دا یو غزل دی ټولو مینوالو ته ډالی وی
د کلی ګودرونه څــــــو زیــــــړی مـــــازیــــګــــرونــــــه
اشنا راتـــــه یـــادیږی د خپل کلـــــی مــــاښامـــــونه
د کـــــــور د رڼــــــا یاد راته تیاره زړګی ډیـــوه شـــــی
چــــــی یاد کړم ستا په سپین حسن خالونه کــتابونه
یا خدایه چی می یار ترینه زما په غیږ کـــی پــټ شی
نــــری وریځونـــه راولـــــی بــــادونـــــه بـــارانــــونـــــه
ښکلا می د نظر رانه پردی وطـــــــن کـــــــی ورکـــــه
راوګوره چی ســترګو کـــی دی وګــــــورم لالــــــونــــه
له کــــومی ورځ چی تـه راڅــخه تللــــی یــی اجــمله
د اوښکو پــــــــه شـیبو بــانـــدی دی میـــنځم غــزلونه
.
دننګر هار ولایت ،داچین ولسوالۍ هغه (الچین ولسوالۍ) دافغانستان له ټولوسیموڅخه لومړی دتیرکال په اپریل کې د«اسلامي دولت»،(داعش)دډلوله خواترګواښ اوډزولاندې راغله داداسې ساده نه دی،په بله بڼه لکه عراق اوسوریی ته بریشي.وګورۍ اوس دلته په کار بوخت یوو.دا هم زمونږ نوي انډیوالان دي.
.
как перевести висилицы на пушту
переводчик-гугл
Дастан.. ...