Лингвистика

Помогите перевести на русский язык.

Менә яз килде. Кояш үз нурларын көннән-көн күбрәк чәчә. Ул бөтен табигатьне йокыдан уятырга тели. Хуш киләсең, ямьле яз!
Яз айлары керүгә, табигатьтәге үзгәрешләр көннән-көн күбрәк күренә. Апрель ае − язның аеруча кайнап торган чагы. Хәзер инде кар кара төстә, көннән-көн кими. Көпшәк кар астында су җыела, урыны-урыны белән кар өстеннән каралып язгы ташу акканы күренә. Ул үзенә бертөрле гүләү белән килеп төшә. Юлында очраган барлык нәрсәне үзе белән алып китә. Елгада бозлар кузгала. Зур-зур бозларның агып киткәнен карап торуы нинди күңелле! Кояш иртәрәк карый торган яр буйларында, юка бозны тишеп, зәңгәрсу умырзаялар чыга. Аларның оя-оя булып утырулары күңелләрне нечкәртә. Йонлач сабакларына, матур чәчәкләренә карап сокланып торасың. Тиздән сап-сары тузганаклар да күренә башлар. Җир йокыдан уяна. Яз инде тулы хокук белән үз вазифаларына керешә.
Зәңгәр күктә язгы кояш елмая. Өй кыекларыннан тамчылар тама. Язгы җылыдан кар эреп, гөрләвекләр хасил була. Җылы яклардан, туган якларын сагынып, яз хәбәрчеләре − каргалар, сыерчыклар кайта. Урамда иртәдән кичкә кадәр балаларньң шат тавышы ишетелеп тора. Күңелле дә соң яз көне!
Вот и весна пришла. Солнце светит все ярче и ярче . Оно хочет разбудить всю природу. Добро пожаловать, прекрасная весна!
С приближением весны изменения в природе становятся все более заметными. Апрель - особенно горячая пора. Сейчас снег темный и с каждым днем ​​становится все меньше. Под рыхлым снегом скапливается вода, и время от времени над снегом видно весеннее половодье. Вода с шумом стекает. Она подхватывает с собой все, что встречается на пути. По реке движется лед. Как весело наблюдать за огромными глыбами льда, плывущими по воде! На тех берегах, куда реже заглядывает солнце, проступают голубые подснежники, пробивающие тонкий лед. Очень трогательно они сидят гнёздышками. Любуешься их пушистыми стеблями и красивыми цветами. Вскоре начнут появляться и желтые одуванчики. Земля пробуждается ото сна. Весна уже вступает в свои полные права.
Весеннее солнце улыбается в голубом небе. С крыш домов стекают капли. От весеннего зноя тает снег и образуются лужи. С теплых краев, соскучившись поиродной земле, возвращаются вестники весны - вороны и скворцы. С утра до вечера на улице доносятся веселые детские голоса. До чего же весело весной!
Паша Иночкин
Лучший ответ
Мена молодежи Kilda. Koyaş UZ nwrların Konnan кожа Кубрак Чача. Ул внешней tabïgatne yokıdan wyatırga Телиги. Хуш kïläseñ, yamle молодости!
Молодежь kerügä месяц, tabïgattäge üzgäreşlär Konnan кожа Кубрак kürenä. Апрель AE - yaznıñ aerwça с кипящей Torgan ЦАГИ. См Xäzer индейки карты Tosta, Konnan кожаная Кими. Köpşäk карты под водой җıela, wrını wrını Белан карты östennän рассматривать yazgı Acca kürenä Tashuta. Ул üzenä bertörle güläü Белан киль тоса-ину. Yulında oçragan завершить все närsäne Белан Кита. Elgada bozlar kwzgala. ZWR ZWR bozlarnıñ AGIP см kïtkänen Тору nïndï küñelle! Koyaş взаимодействия ïrtäräk Torgan Яр bwylarında, Юка boznı тише, zäñgärsw wmırzayalar КМГС. Могу вставить-пасты теплицу wtırwları küñellärne neçkärtä. Yonlaç sabaklarına, Мату-çäçäklärenä soklanıp через сайт. Tïzdän ярко-желтый twzganaklar kürenä başlar. Җïr yokıdan wyana. Молодежные индейки Баннер xokwk Белан UZ vazïfalarına kereşä.
ЗАНГАР küktä yazgı koyaş elmaya. Oy kıeklarınnan tamçılar пищу. Yazgı җılıdan карты érep, görläveklär xasïl пара. Җılı зарегистрированы yaklardan yakların Сагын, молодежной xäbärçeläre Resort, снова sıerçıklar. Wramda ïrtädän kïçkä до
слов Днем balalarnñ tavışı ïşetelep сайте. Küñelle молодежи старинные после цели!
Так переводчик перевел