Религия, вера
Друзья мои Бога не узревшие, а Вы помните в чем состоит Символ Веры? Хоть что-то расскажете?
На, читай на здоровье )
Символ веры - он для вас. Для меня его нет. И писать не о чем.
Дык их несколько же в разных традициях. )
Это выдумка попов.
Никео-Цареградский?
Рыбий мозг.
символ какой конкретно веры? уточни
В чем в чем это молитва
Верую во единаго Бога Отца Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век: Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с Небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловечшася. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна. И воскресшаго в третий день по Писанием. И возшедшаго на Небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца исходящаго, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых, и жизни будущаго века. Аминь.
Кристина Занина
Аминь.
лучше расскажи что узрел, мил человек, а то гляжу горазд ты дурацкие загадки загадывать...