Во славу Святыя, Единосущныя и Неразделимыя Троицы, Отца, и Сына, и Святаго Духа, в честь же и похвалу небесныя Царицы, Пречистыя Девы Богородицы
Под Твое благоутробие прибегаем, Богородице Дево, молитв наших не презри в скорбех, но от бед избави нас, едина чистая и благословенная
Госпоже, устне мои отверзеши и уста моя возвестят хвалу Твою
Госпоже моя, в помощь мою вонми. Слава Тебе, сирот Мати, сотвори нам милостива Вседержителя Бога
О, Пресвятая Владычице, Пречистая Дево Богородице, Господа Бога моего Иисуса Христа Мати! Припадаю и молютися, яко Матери Царевой, предначиная к Тебе недостойное мое сие моление, еже приемши, о. Мати Царя небесе и земли, принеси к Царю царствующих, всех Господу, Сыну Твоему и Богу, и прощение всем согрешениям моим испроси, житию моему подаждь исправление и на кончине от воздушных врагов немятежное прешествие, царствия божественный вход отверсти исходатайствуй ми и тамо райския пищи наслаждения, горняго онаго града, вышняго прекраснаго Иерусалима, веселия и неизреченных того красот, светлости же трисияннаго Троичнаго света и сладкаго гласа ангельских пений наслаждатися: еяже славы и радости наследника мя и святым всем сопричастника сотвори, вся бо можеши, яко Мати Царя Всемогущаго; и ныне убо, изряднее же в час сей, услыши мя, Всемилостивая Владычице, предстояща Ти, вонми, Госпоже Царице
ссылку скинул, читайте
Религия, вера
Где именно в Псалтири Богородице находится Большая Богородичная молитва? Может быть после одной из кафизм?
Виталий Миханников
.Благодарю Вас за труд, но та молитва начинается словами: Богородице Дево радуйся...
В Библии такого быть не может.. она запрещает молиться кому-либо кроме Бога.
Это что-то новенькое? Псалтырь Богородицы.
Виталий Миханников
Псалтирь Богородице-святителя Димитрия Ростовского. Преподобный Серафим Саровский рекомендовал её читать!
Никогда с подобным словосочетанием, таким как "Большая Богородичная молитва" - не сталкивался.
В конце акафиста и канона есть молитва, наверно, именно о ней речь?
Такого нет в Псалмах библии. И нет там слова такого богородица.
Богородица-Это языческая богиня Астарта, Артемида Еффеская и т. д.. Культ поклонения Женщине. В христианство вкралось через греков
Вы не нашли её , потому что в библии её просто нету, ищите в другом месте.
Виталий Миханников
читайте пр. Серафима Саровского-и увидите!