О плавающих, путешествующих, недугующих, плененных и о спасении их....
И да избавитися нам от всякого гнева и нужды...
Да мирное и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте...
Религия, вера
Дайте текст Сугубой ектении : О Богохранимой стране нашей Российской, о властях и воинстве ея
Еще молимся о Богохранимей стране нашей, властех и воинстве ея, да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте.
Еще молимся о братиях наших, священницех, священномонасех и всем во Христе братстве нашем.
Еще молимся о блаженных и приснопамятных святейших патриарсех православных, и создателях святаго храма сего (если в монастыре: святыя обители сея), и о всех преждепочивших отцех и братиях, зде лежащих и повсюду, православных.
Еще молимся о милости, жизни, мире, здравии, спасении, посещении, прощение и оставлении грехов рабов Божиих, братии святаго храма сего (если в монастыре: святые обители сея).
Еще молимся о плодоносящих и добродеющих во святем и всечестнем храме сем, труждающихся, поющих и предстоящих людех, ожидающих от Тебе великия и богатыя милости.
Азамат Канатаев
О граде сем, (или о веси сей, или о святей обители сей), всяком граде, стране и верою живущих в них, Г-споду помолимся.
Только не боже царя храни... :))))
Посмотрите в инете, скорее получится. "Господу помолимся. Господи помилуй. Заступи, спаси и сохрани Своею благодатью...
Александр Синьков
Не помню наизусть...
Ибо только Я знаю намерения, какие имею о вас, говорит Господь, намерения во благо, а не на зло, чтобы дать вам будущность и надежду.
(Иеремия 29:11)
https://azbyka.ru/bogosluzhenie/liturgiya-svt-ioanna-zlatousta/
Хор: Г-споди, помилуй.
О Б-гохранимой стране нашей, властях и воинстве её Господу помолимся.
Лик: Г-споди, помилуй.
Хор: Г-споди, помилуй.
О граде сем (или: о селении сем, или: о святой обители сей), всяком граде и стране и о верою живущих в них Г-споду помолимся.
Хор: Г-споди, помилуй.
Лик: Г-споди, помилуй.
Хор: Г-споди, помилуй.