Игорь Таликов

Помогите, пожалуйста, перевести несколько предложений в домашнем задании с русского на английский.

1. Сколько признаний в любви ты получил за этот год?
2. Сколько счастливых дней ты прожил за прошедший год?
3. Сколько раз за этот год ты видел своих родителей?
4. Сколько раз за этот год ты был грустным?

Екатерина Мельконовицкая

1. How many declarations of love have you received this year?
2. How many happy days had you spent last year?
3. How many times have you seen your parents this year?
4. How many times have you been sad this year?

Вадим Ковалев

1. How many declarations of love you received this year? 2. How many happy days you have lived for the past year? 3. How many times this year have you seen my parents? 4. How many times this year have you been sad?