Анастасия Халезова

Пожалуйста, проверьте ошибки перевода.

Пожалуйста, проверьте все ошибки грамматики и т. д. Надо делать стен. газету на 23 февраля на английском, но я не знаю все ли правильно тут переведено.

Дорогие наши мальчики!
Вы – будущие мужчины. Именно вам скоро выпадет честь стать защитниками родины. Только рядом с вами мы чувствуем себя защищенными, ведь мы – слабый пол! Хотим пожелать вам ставить цели и добиваться их, какие бы трудности ни стояли на пути. Главное в жизни каждого мужчины – быть надежным спутником женщины. Пусть же мужество никогда не покидает вас!
Перевод:
Dear boys!
You - the future man. That you will soon have the honor to be the defenders of the motherland. Only with you, we feel secure, because we - the weaker sex! We wish you to set goals and achieve them, whatever difficulties stood in the way. Important in the life of every man - to be a reliable companion woman. May the courage to never leave you!

Абрам Бульбаш

Помоему ошибок нет:)

Ир
Ирина

Dear boys!
You are the future of men. You will soon become the protectors of the honor of the motherland. Just near you we feel secure, because we are the weaker sex! We wish you to set goals and achieve them, whatever the difficulties, nor stood in the way. Important thing in the life of every man is to be a reliable companion. Let courage never leaves you.