Эдуард Хуснутдинов

кто хорошо знает английский, переведите пожалуйста этот диалог !! ❤️

Here's the dialog:
Tom: This is romantic.
Woman: How are you?
Tom: Fine. Thanks. It’s good to see you. You look beautiful. How’s Charlie?
Woman: He’s fine. He misses his father.
Tom: I know.

Woman: Why? Why?
Tom: What do you want me to tell you about?
Woman: What happened?
Tom: Want me to talk to you about the dirt? Garbage? The filth? These animals we’re pretending people. You want me to tell you about that? I can sit here for the next 5 weeks and talk and talk and talk and you’re just not going to get it. So why don’t you go home.
Woman: I want to get it.

Tom: I did what I was asked to do; I did what I was trained to do. It really boils down to us versus them and there are 12 of us and 1000 of them. And they don’t understand anything but violence. So, sometimes you have to get violent. There was this one guy I had to break him, he had something that we wanted, that we needed to know, so I stripped him.

And I hosed him down and I made him stand on a box, on one leg and I told him if he jumped off that box I would electrocute him. And I stayed with him for 5 hours. And there were dogs and the dogs got a hold of him, maybe they took a bite or two. In the end we got what we wanted. In the end we got what we needed. The only mistake we made was taking pictures.

I don’t regret what I did. And in the end, mission accomplished, I got a pat on the back, a job well done. I’m not proud of it but I don’t think it was wrong. I stand by what I did. And I’d do it again. I’d do it again. You deserve something different.
Woman: Tom look at me, it’s going to be okay. You’re not this person. Where’s the Tom I married? Tom, it’s going to be okay. I know you don’t believe that stuff.

Tom: I’m going to miss you.
Woman: Tom look at me, this is not you. Look at me, it’s me.
Tom: You deserve something different. You deserve someone whose going to be there for you. An accountant, a nice doctor, a lawyer. You deserve something different.
Woman: Who are you? You’re someone different.

Tom: I’m sorry, I want you to go. I want you to go. I want you to take your hands off me and go. Get out.
Woman: It’s me.
Tom: Get out.
Woman: It’s me.
Tom: Get out! Get out! Get out!

КОМУ ИНТЕРЕСНО, ВОТ КОРОТКОМЕТРАЖКА ОТКУДА ЭТОТ ДИАЛОГ : [ссылка заблокирована по решению администрации проекта] (вместо * ставь . )

Дикий

В одном мульте обезьянка говорила: " Ищи дураков! ":)))))

Константин Яров

Том: Это романтично.
Женщина: Как поживаете?
Том: Хорошо. Спасибо. Приятно вас видеть. Вы выглядите красиво. Как Чарли?
Женщина: Он в порядке. Он скучает по отцу.
Том: Я знаю.

Женщина: Почему? Почему?
Том: Что ты хочешь мне рассказать?
Женщина: Что случилось?
Том: Хочешь поговорить о грязи? Мусор? Грязь? Эти животные, мы вид людей. Вы хотите мне сказать об этом? Я могу сидеть здесь в течение следующих 5 недель и говорить и говорить, и вы просто не получите его. Так почему бы тебе не пойти домой.
Женщина: Я хочу, получить его.

Том: Я сделал то, что меня попросили сделать, я сделал то, что я учился делать. Это действительно сводится к тому, мы против них и есть 12 человек, 1000 из них. И они не понимают ничего, кроме насилия. Так, иногда вы должны испытать насилие . Был один парень, я должен был сломать его, у него было то, что мы хотели, что нам необходимо знать, так что я отнял это у него.