Елена

Подскажите цитаты на английском языке про любовь и привычку!!!

Андрей Комаров

Love is not a habit, a commitment, or a debt :)) It isn't what romantic songs tell us it is - love simply is. /Paulo Coelho/

Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit. /Peter Ustinov/

Love is the hardest habit to break, and the most difficult to satisfy. /Drew Barrymore/

True love has a habit of coming back, usually in the most unexpected ways. /Unknown/