Алексей Голованов

Переведите цитату на английский (так что бы звучало)

Со временем все заканчивается, тем оно и хорошо. Настоящее столь важно, потому что существует только сейчас.

Наталья Пескова

Over time it ends, so it's good. Now it is so important, because there is only now.

Андрей Рыбин

eto samopiar na otvetbl i voprosbl? a 4to google perevodchik uje ne katit?

Денис Евд

With time, it all ends, so it is good. This is so important, because there is only now.

Сергей Ухин

Красиво надо, да не вопрос.

Everything comes to an end in due course, so much the better.
The present plays a significant part as far as it exists (at the moment)

Ек
Екатерина

Nothing lasts, and it's a good thing. Present is that important simply for being only at present.

Виктория Сорокина

Everything ends in Time..
It*s fine!
Present exist right now
In crime..

..зато - почти в рифму )))

Катерина Угняченко

Everything ends in a course of time and that is good. The present is so important because it exists right now, only in this moment.

Лена Ковзель

Everything comes to its end, eventually, and that's its good point. The present is so important for it exists right now, just at this moment.