Сашкин Сашкин

Помогите перевести на английский цитату:

Тот, кто лжет на языке слов, выдает себя на языке жестов, на которые он не обращает внимания.
Освальд Шпенглер

Аленка Ефимова

The one who lies in the language of words, impersonating in sign language, which he does not pay attention.

Вера

The one who lies in the language of words, impersonating in sign language, which he does not pay attention.
Oswald Spengler

Юлия Лаврентьева

Speaking in hypocritical words one unmasks himself into pantomine just overlooking it