Оленька Береснева

прочитайте английский текст

we do not have large traditions . we do not collect different cards or models . but we have domashni zoons . my grandmother of viraschyue goats . we have one goat of marta also . yet I with the mother of viraschyuyu pigs . for us ikh pokischo two . but we will hold anymore. подскажите как оно читается . напишите англиские слова рускими буквами.

Ольга Ниазбаева

Ви ду нот хэв лардж традишн. ви ду нот колэкт дифренд кардс ор моделс. бат ви хэв домашни зунс. май грэндмазер оф вирасчие гоэтс. ви хэв уан гоэт оф марта элсо. йет ай виз зэ мазер оф вирасчие пигс. фор аз ик покисчё ту. бат ви вил холд энимор. Как-то так!