K7
Kain 7

перевести 2 предл. с англ на русск

It's proven to be a complex and evolving ecosystem as it grows in scale and renown; as a result, some years are more user-friendly than others – and from initial observations, 2013 tends towards the latter. The decision to place will call on an offsite location meant that attendees had to endure not just one but two traffic and parking crushes and endless lines to get in, often resulting in waits of over an hour in 90-degree heat; it's like a little taste of the old Soviet Union, but with warmer weather and a beat you can dance to.

Оксана

Это был сложный вид экосистемы, где ничего не росло-результат того, что многие были дружелюбными, но другие, наоборот, не ладили между собой, в 2013 году тенденция к научно техническому прогрессу возросла. В этом месте только что построили двухполосное движение и парковку с огороженной территорией, помеченную линией, но результат не заставил себя ждать: через час или около того машина перевернулась на 90°,так как было в советском союзе, но погода становилась теплее и ты, побитый, мог танцевать.