Евгений Гладких(Минор)

Переведите на английский язык текст про британские фестивали

Павел

In the UK, there are many different festivals. I will tell you about some of them.
World's most famous Flower Festival takes place in Chelsea in May. In Edinburgh each summer hosts the International Festival of Music and Drama "Fringe". Enchanting Glastonbury Music Festival takes place among the Welsh hills in June. Grandiose "Caribbean Carnival" (the biggest carnival of Caribbean music outside of the region) in Notting Hill is held in late August. The annual international music festival held in July in the town of Llangollen.