Оля Смольянинова

Помогите перевести с украинского на английский, грамотно и срочно

Переведите, пожалуйста, текст на английский язык.
В дипломній роботі розглянуто питання созологічної характеристики раритетних представників флори НПП.
Робота виконана на базі Національного природного парку. Дипломна робота містить такі розділи.
В процесі роботи зроблено висновки та пропозиції щодо обґрунтування важливості та нагальності охорони раритетних видів флори.

Слава Юркин

включи на компе переводчик

Андрей Александров

The subject of the graduation work is sozological charachteristics of rare NNP representatives.
The work is realized on the basis of national natural park. The graduation work contains following sections. In the course of work were made conclusions and propositions concerning substatiation of importance and urgency of conserving rare flora species.

А-
Алексей -4444444

The research paper considers the issues soziologe characteristics of rare species of flora NPP.
The work is done on the basis of the National Park. The thesis contains the following sections.
In the process, conclusions and suggestions regarding the justification of the importance and urgency of the protection of rare species of flora.