Яковлев Дмитрий

Помогите, не работают колонки, но компьютер видит устройство.

System Information

Time of this report: 1/3/2014, 11:02:38

Machine name: МАКС-ПК

Operating System: Windows 7 Максимальная 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

Language: Russian (Regional Setting: Russian)

System Manufacturer: ECS

System Model: H81H3-M4

BIOS: BIOS Date: 06/14/13 17:36:24 Ver: 04.06.05

Processor: Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz (8 CPUs), ~3.4GHz

Memory: 8192MB RAM

Available OS Memory: 8130MB RAM

Page File: 2566MB used, 13690MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

DxDiag Notes

Display Tab 1: No problems found.

Sound Tab 1: No problems found.

Input Tab: No problems found.

DirectX Debug Levels

Direct3D: 0/4 (retail)

DirectDraw: 0/4 (retail)

DirectInput: 0/5 (retail)

DirectMusic: 0/5 (retail)

DirectPlay: 0/9 (retail)

DirectSound: 0/5 (retail)

DirectShow: 0/6 (retail)

Display Devices

Card name: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce GTX 650 Ti

DAC type: Integrated RAMDAC

Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_11C6&SUBSYS_11C61569&REV_A1

Display Memory: 4043 MB

Dedicated Memory: 971 MB

Shared Memory: 3072 MB

Current Mode: 1600 x 900 (32 bit) (60Hz)

Monitor Name: Универсальный монитор PnP

Monitor Model: SME2020N

Monitor Id: SAM06A6

Native Mode: 1600 x 900(p) (60.000Hz)

Output Type: HD15

Driver Name: nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2um,nvwgf2um

Driver File Version: 9.18.0013.3158 (English)

Driver Version: 9.18.13.3158

DDI Version: 11

Driver Model: WDDM 1.1

Driver Attributes: Final Retail

Driver Date/Size: 10/24/2013 09:00:00, 18243632 bytes

WHQL Logo'd: n/a

WHQL Date Stamp: n/a

Device Identifier: {D7B71E3E-5286-11CF-8F7A-CB311CC2C435}

Vendor ID: 0x10DE

Device ID: 0x11C6

SubSys ID: 0x11C61569

Revision ID: 0x00A1

Driver Strong Name: oem3.inf:NVIDIA_SetA_Devices.NTamd64.6.1:Section089:9.18.13.3158:pci\ven_10de&dev_11c6

Rank Of Driver: 00E02001

Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C ModeVC1_C ModeWMV9_C

Олеся Лосева

оч клёвая инфа о железе, но лучше бы о проблеме по подробнее

Алексей Перелетов

то что видимое-не факт что рабочее