Сергей Семёнов

помогите перевести

1. К тому времени как она должна была вернуть книгу в библиотеку, она её ещё непросла. И что же она сделала?
2. Всем понравился спектакль.
3. Она впервые слушала эту эту оперу. А где она достала билеты?
4. Не успели они пожениться, как развелись.
5. Долго ли ты в отпуске?
6. Долго ли ты пробыла в больнице?
7. Вы сразу узнали друг друга? Конечно, мы же виделись много раз.
8. Почему ты опять нюхаешь цветок? Он так замечательно пахнет.
9. У неё ужасно разболелась голова, пока она слушала лекцию.
10. Сколько уже идёт дождь? Часов с 12.
11. Том думает, что, даже если он нас всех приведёт к себе домой, его мама не рассердится.

Зикрилло Хасанов

1. By the time she had to return the book to the library, it also непросла. And what did she do?
2. Everyone enjoyed the show.
3. She first listened to this this Opera. And where she got the tickets?
4. Before they get married as divorced.
5. How long have you on vacation?
6. How long have you stayed in the hospital?
7. You immediately know each other? Of course, we met many times.
8. Why you again smell the flower? He's so wonderful smells.
9. She has a terrible headache as she listened to the lecture.
10. How long has it rains? Hours 12.
11. Tom thinks that even if he all of us bring her home, his mother would not be angry.
Это ты должна была набрать в переводчике а не тут писать.

Ирина Гончаренко

набери в поисковике: гугл переводчик.

Оксана Харитонова

Впредь пиши язык!

Ольга Ким

1.By the time she had to return the book to the library, she hadn^t it read. And what had she done?
2. Everyone liked the show.
3. She listened this opera for the first time. And where did she get the tickets?
4.They divorced after they got married .
5. How long are you on vacation?

Natalia Smodleva

это мгимошные?