Виталий Назаров

Большая Богородичная молитва

срочно нужен полный текст Большой Богородичной молитвы, которая начинается словами:

- Богородица, Дева, радуйся

Яко родила еси плотию Сына Божия. .

Помогите пожалуйста.

----

Был такой вопрос давно, сейчас он закрыт, но верного ответа там не нашли. Случайно нашел полный текст молитвы.

Богородице Дево, радуйся, Благодатная Мария, яко зачала еси плотию Сына Божия.

Радуйся, яко Его во чреве Твоем носила еси.

Радуйся, яко Его родила еси.

Радуйся, яко Его сосцы питала еси. И прочее и прочее.

в записках Мотовилова эта упоминается.

---

полный текст из Псалтирь Божией Матери – святитель Димитрий Ростовский

---

Богородице Дево, радуйся, благодатная Марие, яко

зачала еси плотию Сына Божия. Радуйся, яко Его во чреве Твоем носила еси.

Радуйся, яко Его родила еси. Радуйся, яко сосцы питала еси. Радуйся, яко Ему

волсви покланялися. Радуйся, яко Христа в церкви по триех днех обрела еси.

Радуйся, яко Христос воскресе из мертвых и взыде на небеса. Радуйся, яко Ты

сама на небо взята еси. Радуйся, яко Ты девством Ангелов и славою Святых

превосходиши. Радуйся, яко Ты на земли мир твориши. Радуйся, яко Тебе

жители небеснии вси послушны суть. Радуйся, яко Ты еже хощеши, у Сына

Твоего, Христа Бога нашего, испросити можеши. Радуйся, яко сподобилася еси

быти близь Пресвятыя Троицы. Радуйся, яко Ты Мати людей озлобленных, иже

к Тебе прибегают. Радуйся, яко Твоя радость во век не скончается. Радуйся,

Благодатная, Господь с Тобою

О, Пресвятая Госпоже Владычице, Дево Богородице! приими недостойную

молитву нашу, и сохрани нас от наглыя смерти, и даруй нам прежде конца

покаяние.

А)
Анна )))

Зря вы здесь пишете, уверяю, что оскверняете и молитву и себя вот посмотрите. что ва теперь понапишут.. .

Сергей В

не хватает аминь.

Иван Асташов

Пресвятая Богородица, спаси нас!

Cf
Cfif

А есть малая б. м. ? Или хоть средняя б. м., а то дохрена длинная...:)))