Elvina Sh

Пожалуйста, переведите с русского на английский. Спасибо всем, кто откликнется!

После прочтения вашей книги появилось несколько вопросов. Буду рада, если вы ответите. Что если человек не обладает разумом, телом, формой и т. п. ? Есть ли современные философские течения, которые отрицают существование человека вообще и говорят о новой форме апейрона? Каких авторов вы имели в виду, упоминая antihuman nigilism?Посоветуйте литературу по данной теме.

Nikita

After reading your book, I had some questions I would like to ask you and I would be grateful if you could give me an answer.
1) What would happen if a person possess nothing: nor mind, nor body or a shape and etc.?
2) Are there any modern philosophies that deny the existence of a man in general and teaches about a new form of Apeiron?
3) Which authors did you mean by mentioning antihumane nihilism?
Please, would you be so kind to advise me of any literature on this topic?

Роман Чеберя

I've read your book and got some questions. It will be great if you will answer to me. What if man don't have mind, body, form and so on? Is there any philosophical trends, that deny human being and telling about new form of apeiron? What authors did you meant whan you talked about antihuman nigilism? Can you advise some literature about this theme?