Виктор Вашкулат

допоможіть вирішити задачі з кримінального права Особлива частина

1. О. , влаштувавшись працювати реалізатором оптово-роздрібної фірми, обходив багатоквартирні будинки, пропонуючи мешканцям квартир різні товари на продаж. В одній з квартир він побачив коштовні старовинні меблі, й зробив висновок про заможність її мешканців. В розмові з 67-мирічною З, яка відчинила йому двері, він з’ясував, що в квартирі окрім неї і її 70-річної сестри В. ніхто не мешкає.З метою заволодіння майном З. і В. О. наніс З. кілька ударів молотком, спричинивши відкриті й закриті переломи кісток склепіння та основи черепа, а В. , яка вийшла з кімнати, почувши крики З. , ударив ножицями, заподіявши поранення грудної клітки, котрі проникли в плевральну порожнину. Від ушкоджень внутрішніх органів й крововтрати З. і В. померли через кілька годин. Обшукавши квартиру, О. знайшов в столі 260 грн. , які привласнив. Увечері того ж дня він із товарами, які належали фірмі (вартістю 220 грн. ) виїхав до іншого міста. Кваліфікуйте вчинене. Які обставини свідчать про спрямованість умислу особи?
2. К. й П. Заснували фірму “Дон”.
Закупивши нафтопродукти й вигідно реалізувавши їх, фірма отримала прибуток у
500 тис. грн. П. почав вимагати свою частину отриманих коштів. К. , не бажаючи
розподіляти прибуток, попросив поради у свого товариша Є. Той вважав, що за
таких обставин найбільш надійним і вигідним засобом залишити кошти є вбивство П.
Оскільки Є. був колишнім військовослужбовцем, К. запропонував йому особисто
вчинити це вбивство, пообіцявши віддати за це у власність легковий автомобіль
“Форд”. Використавши 200-грамову тротилову шашку і гранату РГД-5, які
привласнив під час служби в Збройних силах, Є. виготовив вибуховий пристрій,
який заклав під автомобіль П. Вибуховий пристрій спрацював, коли той разом зі
своїм водієм Б. знаходився в автомобілі. Внаслідок вибуху П. втратив ногу, але
його життя було врятоване своєчасно наданою медичною допомогою. Б. отримав
численні, однак незначні поранення. Дізнавшись, що П. залишився живим, К.
відмовився передати Є. автомобіль.

Кваліфікуйте вчинене.

Варіант: Вибух автомобіля стався, коли П.
віз у машині свою родину: дружину й 5-річного сина. П. і його дружина були
поранені, а син загинув.

3. На вечірці С. познайомилася з
тридцятирічним К. Вони почали зустрічатися, К. обіцяв С. , що згодом одружиться на
ній. Однак, через деякий час К. повідомив С. , що він одружений і має 3-річну
доньку, а тому вони повинні припинити стосунки, оскільки залишити дружину й
малолітню доньку він не може. Бажаючи позбутися дружини й доньки К. , С.
завітала до його квартири, видавши себе за нового дільничного лікаря (К. в цей
час був у відрядженні, про що знала С.) . В квартирі вона попросила води і,
потрапивши під цим приводом до кухні, додала у бляшанку з сіллю отруту.

Ввечері отруєна С. сіль була використана К.
при приготуванні їжі, вживши яку, донька К. померла від отруєння. Смерть
дружини К. було попереджено своєчасно наданою медичною допомогою.

Кваліфікуйте дії С. Чи є підстави для
визнання в цьому випадку стану сильного душевного хвилювання С. ?